Podle jakého kritéria vybíráte nový vůz? Dáváte přednost ceně, prostoru nebo bezpečnosti. Pokud vaším hlavním kritériem je poměr mezi cenou a prostorností, tak jistě navštívíte dealera Dacie a porozhlédnete se po jeho salónu. Nechceme nikomu kazit radost z pořízeného či pořizovaného auta, ale jako nezávislé médium píšeme, jak o pozitivních, tak i negativních novinkách z automobilového průmyslu.

Bohužel i v době, kdy jsou nehody na více než denním nepořádku, automobilka Dacia nepovažuje bezpečnost jako nejdůležitější kritérium při vývoji. Proto Dacia Lodgy propadla při Euro NCAP testech vysloužila pouze 3 hvězdičky bezpečnosti z 5. Prostor pro posádku nezůstal stabilní při čelním nárazu. Boční náraz do sloupu vůbec neochránil hrudník řidiče a při nárazu ze zadu byla extrémně namáhána křní páteř. Dacia Lodgy si odnesla z testů velikou ostudu, protože i některá auta z roku 2000 jsou bezpečnější než právě nová Dacia Lodgy.

I přes všechny rizika se najde určitě mnoho zájemců, protože si za cenu malého hatchbacku odvezou veliké MPV.  Zkuste před koupí tohoto vozu popřemýšlet nad dalším kritériem při výběru a to právě bezpečností. Nebo chcete ušetřit peníze a koupit si budoucí rakev v případě nehody, kterou ani nemusíte zavinit.