Tento týden Audi odhalilo novou verzi jejich modelu S3 Sportback pro modelový rok 2013, který bude předveden v Ženevě.

Poté co v září roku 2012 Audi uvedla na trh třídveřovou verzi tohoto modelu, teď tento Ingolstadtský výrobce luxusních vozů přichází s pětidveřovým modelem Sportbacku S3. Pod kapotou má ten samý „dvoulitr“ TFSI, s přímým vstřikováním a pochopitelně podpořený turbem. Tento ďábelský motor tak poskytuje celých 300 koní (221 kW) při 5 500 otáčkách/min. s s nejvyšším kroutícím momentem 380 Nm mezi 1 800 a 5 500 otáčkami za minutu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=V-HrA9B7UmI

V kombinaci s volitelnou šestistupňovou převodovkou S Tronic tak nový Sportback dosáhne z nuly na sto za pouhých 5 vteřin a s manuální šestistupňovou převodovkou mu to zabere o půl vteřiny déle. Nehledě na výběr převodovky je maximální rychlost elektronicky omezena na 250 km/h.

Co se týče spotřeby, je na tom tento benzínový dvoulitrový turbomotor velmi dobře. S převodovkou S Tronic udává Audi spotřebu 6,9 litrů na sto kilometrů, s manuální pak o jednu desetinku více.

Tato pětidveřová verze S3 Sportback bude vážit 1 445 kg, což je o celých 70 kg méně, než váží jeho předchůdce. Bude dodáváno s 18palcovými aluminiovými koly a pneumatikami o rozměru 225/40 s nízkým valivým odporem. Výkon pohonné jednotky bude přenášen na všechna čtyři kola pomocí již dlouho známého systému Quattro, přičemž sportovní odpružení „eska“ sníží světlou výšku o 25 mm.