Pokud vám připadá stávající výběr sportovní vozů od Lamborghini moc všední, co byste řekli na nově upravenou verzi Lamborghini Gallardo plně připravené na závody série GT3?

Tento měsíc Lamborghini potvrdilo, že se znovu vrátí na pole působnosti mezinárodního motosportu a to v sérii GT3. Zanedlouho na to jsme mohli být svědky představení nové verze vozu Lamborghini Gallardo, postavené na současném výrobním modelu pro rok 2013. Lamborghini Gallardo GT3 FL2 vzniklo spoluprací se zkušeným německým závodním týmem Reitler Engineering.

Nové Gallardo bylo vyvinuto s ohledem na vytrvalostní závody typu 24hodinového LeMans či Nurburgring, takže dostalo nové brzdy od Bremba, které vydrží 24 hodinovou zátěž, výkon okolo 570 koní, snížení váhy o celých 25 kg – na 1165 kg – a mnohé aerodynamické úpravy, které jsou převážně vyrobeny karbonu. Těmito prvky jsou především přední přítlačné křídlo, zadní difuzor a zadní masivní spoiler. Více technických specifikací bohužel zatím nebylo zveřejněno.

Lamborghini se také zaměřilo na úsporu paliva, což ve výsledku znamená, že by mělo vydržet déle na okruhu. V nejbližších dnech bychom se také měli dozvědět jména členů nově vzniklého Lamborghini Squadra Corse týmu, který byl vytvořen speciálně pro závodní působnost tohoto vozu.

Cena tohoto závodního skvostu byla stanovena na 320 000 Eur (přibližně 8,1 milionu Kč).