Škoda Auto začala minulý týden prodávat sportovní verzi nejmenšího auta, která tato automobilka prodává. Je jím Škoda Citigo a provedení Sport z něhož činí nejdražší verzi tohoto modelu. Jeho cenovka začíná na 240 900 Kč.

Největší předností této verze je především její vzhled, který autu dodává mnohem agresivnější, dravější a ambicióznější vzhled. Avšak nečekejte od toho malého vozu žádné zázraky.

Pokud chcete zažít sportovní a dynamickou jízdu, u tohoto vozu ji rozhodně nehledejte. Verze Sport se dodává s původní litrovým tříválcem s výkonem 75 koní, který navíc ještě můžete, vcelku ironicky, kombinovat s paketem Green tec. Avšak abychom jen nehanili, musíme Škodovku pochválit za přepracované zavěšení, o 15 mm sníženou světlou výšku a také tužší odpružení.

A na co se můžete s novým paketem těšit? Dostanete na výběr tři odstíny laku kombinované s kontrastními pásy – černou s červenou, červenou s černou a nakonec bílou s červenou. K tomuto provedení si budete moct vybrat ze dvou sad 15“ aluminiových kol, přičemž jedna je k dostání v matně černé a druhá v černo-stříbrné. Dále je nový také spoiler, který opticky prodlužuje linii střechy vozu, avšak nepůjde o nic jiného, než o estetický prvek. Stejnou funkčnost nám nabídne také velmi vtipný zadní „difuzor“. Nevím, jestli je opravdu správné nazvat tento kousek plastu přilepený ke spodní části zadního nárazníku difuzorem, který kromě svého vzhledu nemá rozhodně co nabídnout.

Stejného motivu barev jako laku karoserie se dočkáme i v interiéru, který je těmito hravějšími barvami velice oživen oproti původní verzi. Všechna sedadla jsou čalouněná černou a červenou látkou, které jsou šikovně doplněny bílými pásy. Barevné provedení palubní desky bylo také pozměněno, přičemž bude na výběr z více možností. Poslední změnou je obšití volantu červenou nití.

Na výběr bude jak třídveřová, tak i pětidveřová verze a k dostání bude též automatická převodovka. Základní třídveřová verze bude stát již zmíněných 240 900 Kč, za další pár dveří si budete muset připlatit 10 000 Kč. Za automatickou převodovku ASG si připlatíte dalších 12 500 korun.

Citigo Sport je tak nejdražším provedením tohoto auta. S výbavou Elegance vás Citigo vyjde o celých 14 000 Kč levněji a navíc dostanete vybavenější auto s předními mlhovky či autorádiem.