Když se světu ukáže nový model, jenž vyjel z garáže celosvětově známé automobilky, nesmíte dlouho rozmýšlet s koupí. Zejména vozy z dílny Rolls Royce, BMW či Lamborghini jsou velice žádané. Když se nové modely ukážou světu, vzbudí obrovský povyk a zájemci se jenom hrnou. Například vozy z limitované edice jsou rozprodané dřív, než jsou vůbec vyrobeny. Něco podobného se stalo s novinkou automobilky Lamborghini. Nové Lamborghini Urus vzbudilo takový zájem, že se ihned vyprodalo rovnou na rok dopředu.

Možná se ptáte, co je to za vůz, protože jste se s ním ještě nesetkali. Nedivíme se, vždyť tento vůz byl ukázán v Česku poměrně nedávno. Jedná se o nejsportovnější SUV světa, které se v Česku ukázalo konkrétně po ženevské premiéře. Vůz se vystavil v pražském showroomu a vzbudil tak velký ohlas, že se závazné objednávky jenom hrnuly.

Konkrétně se jedná o třicet závazných objednávek, které byly uzavřeny. Čekací doba se odhaduje na víc než rok.

Jak nový Lamborghini Urus vypadá?

Člověk by řekl, že nikdy nemůže vzbudit takový povyk žluté auto, které svítí na míle daleko. Ovšem opak je pravdou. Právě nové Lamborghini Urus, které je k dostání v žluté barvě, se těší hromadě objednávek. Kola jsou 23palcová, mají čtyři koncovky výfuku a výraznou přední masku.

Automobil stojí na stejné platformě jako Porsche Cayenne nebo Bentley Bentayga.

Milovníci nevšedností si přijdou na své

Vůz je poměrně extravagantní, proto si ho zamilují převážně milovníci nevšedních kousků. Vypadá spíše jako supersport, ovšem automobil je poměrně těžký a taky vysoký. Ovšem i když je vysoký, je v něm málo místa na hlavu. Kokpit je jinak skutečně skvostný, to se musí nechat. Displeje uvnitř automobilu jsou vážně moderní, volant je potažen alcantarou.

Pohodlně se budou cítit hlavně cestující sedící vzadu, pokud však měří méně než 180 centimetrů. Jestliže si dozadu sedne dlouhán, nebude to zrovna pohodlná jízda. Kufr se neřadí k největším, je poměrně mělký.