Audi již letos představí další elektrický model. Ještě předtím však se však novinka Audi e-tron Sportback představil na testování ve Finsku.

Elektromobil od Audi

Nejdříve přišly špionážní fotografie tohoto modelu a krátce na to, Audi zveřejnila oficiální video, které přináší záběry z testování novinky Audi e-tron Sportback ve Finsku. Vůz je velmi dobře maskován vrstvou kamufláže, ale i tak jsou patrné základní věci jako je svažující se střecha či sdružené zdaní svítilny.

Podrobnosti si Audi zatím drží pod pokličkou. Víme, že se bude jednat o derivát již představeného SUV Audi e-tron a vyrábět by se měl v belgickém Bruselu. Do prodeje se vůz dostane koncem letošního roku a d největší pravděpodobností půjde jen o atraktivní karosářskou variantu.

Velmi slušná technika

Na ženevském autosalonu se letos představil model Q4 e-tron. Jedná se však o zcela jiný vůz, který je postaven na modulární koncernové platformě MEB. Audi e-tron Sportback se ve své konceptové formě ukázalo již v roce 2017, kdy lákalo na velice zajímavou technickou specifikaci. 370 kW, pohon všech kol. akumulátory s kapacitou 95 kWh a dojezd 500 kilometrů spolu s 4,5 sekundovým zrychlením z nuly na 100 kilometrů, to jsou esa, která nyní drží Audi v ruce. Na další detaily si však musíme ještě počkat.