Concorso d’Eleganza Villa d’Este je mezi motoristy známým festivalem, který je zároveň i nejprestižnější světovou přehlídkou nejelegantnějších konceptů vozů. Je čest se zúčastnit něčeho tak mimořádného, a proto si představíme ukázku nejlepších konceptů BMW, za minulá období.

Každé jaro je Itálie hostitelem nejkrásnějších vozů planety a to v den, kdy se u jezera Como koná již zmíněný festival. Pro rok 2014 jsou použity zcela nové zbraně, které nezůstanou bez povšimnutí. Zatímco mnoho značek zde nikdy neuvidíte, tak BMW zde nemůže chybět nikdy, skvostné koncepty lze obdivovat ze všech úhlů a my si představíme 5 důvodů, proč se těšit právě na koncepty BMW. Oficiálně se představí 2 nové koncepty a 1 motorka. My si dnes ukážeme 5 největších hvězd z minulých ročníků.

 

2013: Gran Lusso Coupe

Jedná se o koncept z roku 2013, který vznikl ve spolupráci mezi BMW a Pininfarina. Tento skvostný kousek ukrývá pod kapotou motor V12 a disponuje opulentním interiérem, kde se nachází především dřevo a kůže.

BMW-Gran-Lusso

2013: BMW Concept 90

Konečně již motocykl, který je opravdu pěkného vzhledu. Objevil se rovněž v roce 2013 a ukazuje, že se časově shoduje s 90. výročím BMW Motorrad a 40. výročím motocyklu R 90S, který mu byl inspirací.

 RSD-BMW-Concept-90-5

2012: Zagato Coupe

V roce 2012 vytvořila BMW, pro Villa d’Este, veliké úsilí, aby navrhla krásný vůz. Pro jeho vytvoření oslovila italského výrobce autobusů Zagato. Společně vytvořili nádherné kupé Z4. Vůz je krásný nejen od pohledu, ale i jeho vlastnosti jsou nesrovnatelně lepší, než u většiny jeho vrstevníků z vyšší třídy.

 bmw-zagato-coupe-xl

2011: 328 Hommage

Sportovní vůz BMW 328 sklidil neobvyklý úspěch. Vyroben byl v letech 1936 až 1940 a zazářil především v silničním závodě na Mille Miglia. K jeho 75. výročí byl vytvořen koncept, který uchovává pod kapotou 3,0-litrový řadový šestiválec.

 BMW_328_Hommage_6

2008: M1 Homage

Tento moderní přetvořený koncept supersportu je favoritem Bavorského inženýrství a není divu, že byl hned po vytvoření na Villa d’Este představen.

BMW-m1-hommage