V mnichově chystají na tento rok dva modely, které budou mít přízvisko Gran Coupé. Avizovanou osmičku nyní doplní také dvojka.

BMW a jeho Grand Coupé

Kompaktní vozy jsou pro luxusní producenty stále důležitější součástí nabídky. Lákají na ně nové zákazníky, mladé a také ženy. I proto se jejich nabídka neustále rozšiřuje. BMW tak v segmentu nabízí třídveřový a pětidveřový hatchback, tedy řadu 1, kupé a kabriolet, řada 2 a dvojici MPVa také sedan určený pro čínský trh 1 sedan. Ještě letos by se však již tak široká nabídka měla rozrůst o další vůz.

Ten nese jméno BMW 2 Gran Coupé a automobilka již odhalila jeho první snímek. Do premiéry vozu přitom zbývá ještě poměrně daleko. Představí se totiž v listopadu 2019 na autosalonu v Los Angeles. Prodeje budou zahájeny v příštím roce.

Zveřejněná snímek toho samozřejmě mnoho neukazuje. Pouze část zádě, včetně zadních sloupků karoserie. BMW každopádně tvrdí, že novinka bude elegantní a také sportovní alternativa k tradičním kompaktním sedanům. Lákat by měla hlavně mladé řidiče, kteří se pohybují především po městech a hledají to nejmodernější.

Automobilka o voze otevřeně hovoří jako o čtyřdveřovém kupé a je jasné, že jím chce konkurovat Mercedesu CLA. Na rozdíl od 1 Sedan se bude vůz prodávat po celém světě. Jeho základem bude platforma s náhonem na přední nápravu, kterou bude vůz sdílet s nadcházející generací řady 1. Ta se také představí ještě letos.