Pokud by mohl současný trh s automobily mluvit, říkal by neustále: „Chci více SUV! Chci více Crossoverů!“ Zkrátka trh se tak trochu zbláznil a velké užitkové vozy, které pomalu přesedlaly ze zabláceného plnokrevníka na silničního bělouše, jsou momentálně naprostým hitem. Každý po něm touží a téměř každý ho již má.
Automobilky si tento fakt moc dobře uvědomují a vycházejí hladovému trhu vstříc. Přesnídávka, kterou ho momentálně krmí obsahuje takové množství crossoverů a SUV modelů, že bychom se tomu před pěti či deseti lety jen smály. Jenže časy se mění a s nimi i poptávka. Nikdo nechce zůstat pozadu, ani BMW.

image

To nyní ohlásilo realizaci dalšího crossoverů, který zaujme místo mezi modely X1 a X3 a jak se bude jmenovat? Chytrým to již došlo, ano, bude to X2. Tento model by se měl dočkat karoserie ve stylu kupé s dvojicí dveří. Design vozu by se měl stát více stylovější a méně užitkový v porovnání s modelem X1.

620_5555f2e4d6ad3

Vůz bude stát na platformě UKL, takže se bude jednat o vůz s pohonem předních kol. Motorovou výbavu převezme také od X1. V nabídce budou především čtyřválcovými a tříválcovými zážehovými i vznětovými motory ve spojení s předním pohonem, nebo pohonem všech čtyř.

BMW-X2

To nejlepší nabídne model M Performance, který bude pracovat s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem B48. Tento motor bychom nalezli například v BMW řady 3, kde je motor naladěn na 185 kW, tedy pod kapotou dupe krásných 252 koníků. Zdali tomu bude stejně i u tohoto motoru ví prozatím jen v Bavorsku. Očekává se však ostřejší přístup, který by mohl přinést až 300 koní. A to už se nám ten silniční bělouš bude pěkně plašit.

bmwsketch_653

Tento vůz by se měl stát přímým konkurentem pro Evoque od Range Roveru, Mercedes-Benz GLA, nebo Audi Q3.  Odhalení alespoň konceptu vozu by se mělo uskutečnit příští rok v Ženevě, což by znamenalo, že do prodeje by mohl model přijít snad v roce 2017.