Německá automobilka BMW zaznamenala se svým modelem X6 nevídaný úspěch, hlavně v řadách majetných podnikatelů, kteří mají rádi velká SUV plných komfortu a luxusu. BMW si tento fakt samozřejmě uvědomuje a tak vychází druhá generace tohoto automobilu. Její podoba byla nyní oficiálně zveřejněna a její cíl je jasný, dosáhnout minimálně takového úspěchu, jako její předchůdce.

Vzhled automobilu sází na jistotu a tak se na karoserii mísí prvky staré X6 a nejnovější X5. Všechny verze stojí v základu na 19″ kolech, avšak je zde samozřejmě možnost připlatit si za 20″. V Interiéru nalezneme palubní desku, která se taktéž shoduje s nejnovější generací X5. Oproti ní na vás však v X6 čeká multifunkční přístrojový panel, který se adaptuje společně s nastavením vozu.

2Úhlopříčka tohoto multifunkčního pomocníka systému iDrive, která volně stojí na vrchu palubní desky, činí 10,25 palce.
Nová X6 se, oproti své předchůdkyni, natáhla o 32 mm na 4 909 mm, rozvor 2 933mm zůstal zachován. Zavazadlový prostor se taktéž zvětšil o 10 litrů na 580 litrů. I přesto že nám nová X6 rozměrově lehce nabyla, váha u ní klesla zhruba o 40 kilogramů.

3Při zahájení prodeje bude nová X6 nabízet k výběru z celkem tří motorů. Benzínové jednotky zastoupí xDrive 50i, tedy přeplňovaný osmiválec do V o výkonu 330 kW. Ze vznětových agregátů budou v nabídce celkem dvě verze a to řadový šestiválec xDrive 30d o výkonu 190 kW a šestiválec M50d s třemi turbodmychadly o výkonu 280 kW. Standardem tedy bude pohon všech kol.

4Motory spolupracují se sportovně laděným osmistupňovým automatem, který disponuje funkcí Launch Control. Tradičně však můžeme očekávat nárůst nabídky motorů. Na jaře 2015 to bude o benzínový šestiválec xDrive35i s výkonem 225 kW a xDrive40d s výkonem 230 kW. BMW samozřejmě nabízí za příplatky mnoho asistentů a dalších systémů, jejichž pořízení bude jen a jen na vašem rozhodnutí.

5