Focus ST neboli též nejostřejší verze dorazila i na český trh s ďábelsky vysokou cenovkou, ale zároveň pořádně nadupanou výbavou. Pro tatínky kterým místo krve proudí benzín je připravena i verze kombi, která je zároveň na chlup stejně výkonná a rychlostně zdatná jako klasický hatchback.

Pod kapotou této bestie, jak by tuto verzi nazvali klidnější lidé se nachází dvoulitrový čtyřválec, který je laděn na 250 koní (184 kW) a 360 Nm točivého momentu. Motor je přeplňovaný turbodmychadlem s proměnným časováním sacích i výfukových ventilů a je výhradně spojen se šestistupňovou manuální převodovkou.

V obou karosářských verzích můžete s tímto autem uhánět až 248 km/h a z nuly na sto zrychlíte pouze za 6,5s. A jak je to se spotřebou? Papírově je velmi přijatelná 7,2 l v kombinovaném režimu, 9,9 l ve městě a 5,6 l – mimo město. Ovšem budoucí majitelé této verze asi nebudou koukat každou vteřinu na palubní počítač a snažit se přiblížit papírově spotřebě. Odlišná je pouze u obou verzí provozní hmotnost, hatchback totiž váží 1362 kg a kombi o 24 kilogramů více tedy 1386kg.

Z zakoupení tohoto modelu ve verzi hatchback si připravte  856 tisíc korun, ve verzi kombi dokonce 896 tisíc korun. Výbava obsahuje všechno podstatné tj. automatickou klimatizaci, 8 airbagů, 18palcová litá kola, sportovní sedačky Recaro a další.