Společnost Ford Motor zahájila minulý čtvrtek prodej svého luxusního vozu, značky Lincoln, v Číně. Je to jen několik dní před autosalonem v Pekingu, největšího světového automobilového trhu.

 Prodej začne už na podzim a to v 7 čínských městech, kde bude k dispozici Lincoln MKZ, středně velký sedan, a Lincoln MKC, malé sportovní užitkové vozidlo. Do roku 2016 by se k prodeji mělo připojit i středně velké SUV, nový typ sedanu a také velké SUV, Lincoln Navigator. Plánuje se, že do roku 2016 se prodejny rozrostou natolik, že se bude Lincoln v Číně prodávat v 50 městech a to v prodejní síti více než 60 obchodníků.

Lincoln-MKC-crossover-SUV

Proč zrovna Čína?

Možná se ptáte, proč píšeme o asijském trhu. Je to především z toho důvodu, že se na něm nejlépe sleduje stav trhu. Jen pro prodej Lincolnů bylo zapotřebí intenzivní sledování trhu, které trvalo několik let, za tuto dobu byl rok 2014 určen jako nejlepší pro masivní prodej této značky v Číně. V Asii panuje zcela odlišná morálka, jiné poměry, přístup k nákupu, ale především je tu také velmi vysoká konkurence levných vozů. V Číně je možné jezdit velmi levně.

 Lincoln MKZ concept

Důvod, proč putuje Lincoln do této země, je ten, že se chce mnoho lidí odlišit. Když chce v této zemi někdo opravdu zapůsobit a odlišit se od ostatních, tak to nelze učinit s tuzemským vozem, je vždy potřeba sáhnout po evropských nebo západních značkách, kterými disponuje jen málokdo. Bohatí Číňané vyhledávají luxusní vozidla zahraniční výroby, aby mohli plně vyjádřit svojí individualitu. Evropané a Američané touto potřebou zdaleka tolik netrpí, ovšem Čína je lidnatá země a s obyčejným vozem je tam i boháč pouze za jednoho z davu.

2014-lincoln-mkz-black-label-modern-heritage-dashboard-1

Zákazníci si nyní budou moci vizuálně prozkoumat celou řadu modelů Lincolnu. Na výběr mají různé barvy, funkce a nastavení si každý může přizpůsobit vlastním potřebám.

 

Nové továrny

Vozy se nebudou dovážet přes oceán, ale vyráběny budou přímo v Číně. Již v roce 2012 byla zahájena stavba 5 továren, které zajistí kompletní výrobu. V prvním roce se očekává odbyt vozů pro 1,2 milionu řidičů, jaká však budou skutečná čísla, to je zatím ve hvězdách. Jisté je jen to, že Ford Motor již necouvne a že již nyní má jisté davy zájemců, které se těší na luxusní modely.

lincoln-mkz-16