Nejmenší model Ford Ka se neprodává dobře, stejně tak jako další auta ze stejného segmentu. Holt minivozy nejsou natolik levné a mnoho lidí si raději několik desetitisíců připlatí, aby dostala vůz se 5 dveřmi a mnohem více místa, jak pro posádku, tak i pro zavazadla.

Bylo proto nutné se zamyslet při vývoji zcela jinak. Podle prvních snímků vypadá, že se bude jednat o první auto ze segmentu minivozů, které bude nejenom praktické, ale i krásné. Nový Ford Ka se drží designového jazyku všech ostatních modelů z portfolia značky Ford. Díky tomu se povedlo vytvořit auto, které některým bude připomínat větší Ford Focus. Některým dokonce současný Fordí směr připomíná značku Aston Martin, kvůli veliké chromované přední masce.

Technické specifikace nebyly zveřejněny, podle zahraničních zdrojů by pod kapotou měl být 1,0 litrový benzínový tříválec o výkonu 59 kW (80 k). Druhým výkonnější motorem by měl být 1,5 litrový benzín poskytující výkon 79 kW (107 k).

Jedná se o koncept, který ale nemá žádné extra výstřekly, takže více než na 90% se díváme na skutečný vůz. Nový Ford Ka bude k dostání v první vlně pouze v Brazílii, kde je segment minivozů velmi dobře zastoupen. Zároveň by se tento model měl stát dalším globálním autem. Avšak zda-li bude k dostání i v Evropě není zatím jasné. My jsme pro, tak povedené miniauto do města v dnešní nabídce chybí a podle nás by mohlo velmi výrazně zahoupat s prodejními čísly konkurence.