Elegantní design a praktičnost pro ty, kteří potřebují spolehlivé auto do města. Taková je Kia Xceed PHEV, hybrid v podstatě ve více smyslech. Jednak z hlediska motoru, mnozí kvitují i design mixující SUV a hatchback. Jaké jsou přednosti tohoto modelu?

Hybrid do města – ideál Kia Xceed PHEV

Kia Xceed PHEV není vyloženě drak pro dálnice, ovšem na popojíždění po městě je ideální společník. Společný výkon spalovacího a elektrického motoru je 141 koní. Je to tedy méně než u některé nehybridní verze výbavy, pokud s tímto autem nechcete závodit na rychlejších komunikacích, nemusí vás to trápit. Výhodou hybridu je skutečnost, že díky kombinaci obou motorů můžete mít spotřebu až 1,2 l na 100 km a nemusíte se obávat, že nedojedete k dobíjecí stanici, jako tomu je u čistě plně elektrických vozů. Samotný elektrický dojezd je asi 50 kilometrů, což je ideální pro dojíždění do práce a zpět domů. Navíc oba motory spolupracují tak, že leckdy ani sami nepoznáte, který z nich zrovna táhne výkon, pokud se nepodíváte na kontrolky. Hybrid oceníte i z toho důvodu, že ceny klasických paliv jsou velmi vysoké. Kia se dá nabít, a když jí nezbývá energie, výkon spalovacího motoru využije v záložním případě.

Plug-in hybrid Kia

Kia Xceed Plug-in hybrid se prodává pouze ve verzi výbavy Premium, takže nabízí komfort. Vyhřívaný volant, sedadla i zrcátka, dále ovládací panel s dotykovým displejem. Máte k dispozici i bezdrátovou nabíječku telefonů. Vítané jsou bezpečnostní technologie, za něž si v jiných verzích musíte už připlatit. Kia vám nabízí parkovacího asistenta, asistenta pro jízdu na dálnici i sledování mrtvých úhlů. Mnozí lidé mají trochu problém s cenou vozu, protože logicky s touto výbavou nejde o vůz za hubičku. Nejde však o předražený automobil, prostě zde máte už vše a nemusíte řešit, co si připlatit. Investice se vám navíc relativně rychle na spotřebě. Vyzkoušejte si tuto Kiu v salonu Auto Jeremiášova a uvidíte, jestli si sednete… a už nevylezete.