Jaký automobil si pořídíte za pět let? Bude to klasický vůz s konvenčním motorem? Nebo budete preferovat něco trochu více jiskřivého? Evropští výrobci si myslí, že správně je druhá variant, a tak se jejich výrobní linky začínají specializovat především na výrobu automobilů na elektrický pohon. Jednou z nich je i Audi, který momentálně prezentuje své velké elektrické SUV. Po něm by měl přijít elektrický sedan a právě ten je důkazem odkud se ona elektrománie bere.

Automobilka Tesla v poslední době začíná diktovat trendy stále více a více razantně. Před pěti lety ani neexistovala, a dnes o ní slyšíme na každém rohu. A je to právě ona, kdo do Evropy zasela ono elektrosemínko, které se zde nyní začíná tak hojně šířit. Automobilky začínají pracovat na modelech, které by pro Teslu mohly být konkurencí. A právě sedan od Audi je toho jasným důkazem.

Audi se totiž snaží vytvořit konkurence schopný vůz pro Model X, kterým bude čistě elektrický sedan. Evropští výrobci trochu zaspali, protože Tesla zde v Evropě pro svůj model S prozatím konkurenta nenašla a podle Audi by k tomu již nemělo dojít. Model X, který teprve dorazí dnes již konkurenci v Evropě má a jedna taková je i od Audi v její novince Audi Q6. Ta by se měla začít prodávat v roce 2018.

Audi však bude v boji s Teslou pokračovat. Po premiéře velkého, elektrického SUV, plánuje produkci elektrického sedanu, tedy přímé konkurence pro modely od Tesly. Novinka by měla spadat do střední třídy a svou velikostí by se měla přiblížit modelu A4. Je zajímavé pozorovat konkurenční boj. Zatímco před rokem byste v Audi našli jen málo koho, kdo by s výrobou elektrického sedanu souhlasil, dnes je situace přesně opačná.

Automobil se postaví na platformu MEB, kterou Volkswagen účelně pro elektrické automobily. O jeho chod se postarají dva elektromotory. Každý z nich bude pohánět svou vlastní nápravu a dohromady by měly poskytovat výkon 225 kW. Dojezd vozy by se měl vyšplhat na 480 kilometrů, alespoň u nejvyšší verze. Očekávat však můžeme i nabídku slabších verzí.

Tip: Podívejte se na náš magazín o zvířatech