Dopravní situace na silnicích se s nástupem silnějších automobilů změnila a řízení rozhodně není bez rizika. Dopravních nehod logicky přibývá se sílícím dopravním provozem. Na vině většinou bývá vysoká rychlost v kombinaci s nepozorností a nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky i klimatologickým podmínkám. Důvodů však bývá mnohem víc.

Statistiky hovoří jasně. Od začátku měsíce se na českých silnicích událo 5591 dopravních nehod. Tato bilance přinesla 117 vážně zraněných a 23 mrtvých. Docela děsivá bilance, že? Zajímavé jsou i důvody, které dopravní nehody způsobují.

Hlavní příčiny dopravních nehod

Na prvních třech místech figurují nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti, nepřiměřená rychlost následovaná nebezpečným předjížděním. Na vině ovšem jsou i takové faktory jako nedostatečná pozornost, nedodržování bezpečné vzdálenosti, nesprávné otáčení a couvání, nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky či nepřizpůsobení se technickému stavu vozidla. Na vině však často bývá i mikrospánek a alkohol.

Vteřiny, které rozhodují o životě

Jak vidíte, důvodů, proč můžete v lepším případě skončit ve škarpě, je celá řada. A mnohdy k nim dochází během několika vteřin. Které rozhodují o vašem životě. Co z toho vyplývá? Mimo jiné to, že za volantem za všech okolností musíme mít oči na šťopkách. Tedy být maximálně soustředění. Na každou jízdu vyjíždět odpočatí, ve vozidle v perfektním technickém stavu a správně pojištěném.

Havarijní pojištění a povinné ručení

Pojištění auta v žádném případě nepodceňujte, a to jak dobrovolné havarijní pojištění, tak i povinné ručení. Jaký je mezi těmito pojistkami rozdíl? Poměrně zásadní. Zatímco havarijní pojištění kryje vaši případnou škodu na vozidle, povinné ručení (v případě uznání vaší viny) hradí školu tomu, komu škodu způsobíte. A věřte, že ve hře jsou velmi vysoké částky.

Rozdílné ceny povinného ručení

Ceny povinného ručení se u jednotlivých pojišťoven docela liší. Nejlevnější povinné ručení vám každopádně pomůže najít povinné ručení kalkulačka, která je k dispozici například na stránkách top-pojisteni.cz. To je v podstatě chytrý srovnávač pojišťovacích produktů, který vám po zadání základních údajů v podstatně nabídne cenově nejvýhodnější pojistku na trhu.

Povinné ručení i havarijní pojištění online

Spolu s povinným ručením si tu však můžete spočítat i pojištění cestovní, havarijní stejně jako pojištění domácnosti. A vybranou pojistku zaplatit online. Pokud tedy sháníte povinné ručení online, rozhodně jste na správné adrese!