Společnost Google se pomalu ale jistě stává celosvětovou korporací, která ať už chceme či nechceme, bude zasahovat do našeho každodenního života. S její pomocí brouzdáme po internetu, ovládáme mobilní telefony a někteří mají Google již i v brýlích. Tato společnost se nyní rozhodla využít své celosvětové mapování a vytvořila vozítko, které jako by vypadlo z filmu o blízké budoucnosti.


Toto vozítko, ve kterém byste jen marně hledali volant nebo pedály, ještě nemá jméno, takže se zatím musíme spokojit s označením Google Self Driving Car Prototype. Pokud však vezmeme v potaz dosavadní nápadité pojmenovávání od Googlu, nejspíše se můžeme těšit na něco jako IceCocoHapySmileSugarCar nebo tomu podobné. O tom nám dost napovídá i lehce infantilní design celého automobilu.

2

Tento prototyp se již prohání ve vybraných ulicích a vozí dvoučlennou posádku. Společnost Google vozítku natolik důvěřuje, že v něm opravdu není nic, čím by se dalo ovládat a tak v něm najedeme jen dvojici sedadel, obrazovku se zvolenou trasou, zavazadlová prostor a tlačítka start a stop. Je nutno říci, že maximální rychlost vozu je pouhých 40 km v hodině, ale i to stačí k nepříjemnému karambolu.

3
Jízda ve vozítku musí být dosti nudná, protože v něm není zabudovaný ani audiosystém. Google plánuje v příštích letech vypustit do kalifornských ulic stovku takovýchto vozítek, které již budou pro jistotu mít ovládací mechanismus. No přeberete si to sami, zda chcete aby se v tomto vozidle odrážela celá naše budoucnost.

1

Kdo ví možná že za pár let se budou v ulicích prohánět jen tato vozítka a aby vycházela svým uživatelům vstříc, budou vycházet ve faceliftových  a barevných kombinacích Angry, Happy, Rude, Cool nebo dokonce Scary. To potom naše ulice budou vypadat jako svět z dětského pořadu.