Dubaj nás Evropany asi nikdy nepřestane udivovat. Díky bohatství tohoto města jsme někdy svědky naprosto neuvěřitelných situací a výjevů. Asi téměř každý slyšel o dubajské policii, která dostala do svých služeb Lamborghini Aventador, Bugati Veyron, nebo Aston Martin One-77. Nově se k tomuto trendu pořizování supersportů připojila i dubajská záchranná služba.
Lékaři nyní budou za akutními případy vyjíždět v luxusním Lotusu Evora. Tento vůz byl představen v dubajském Světovém obchodním centru, při příležitosti Gitex Technology Week. Jak již vás jistě napadlo, úkolem tohoto vozu nebude nic jiného, než dopravit lékaře v co nejkratším čase za pacientem, protože kde jinde jsou sekundy rozhodující, když ne u akutních případů, u kterých je pomoc lékaře v co nejkratším možném čase prioritní a jak je samozřejmé, Evora dopraví lékaře na potřebné místo o “něco“ rychleji, než plně vybavený standardní sanitní vůz.

ltev20_5448c1c99d0da

Nové super rychlé vozy budou vybaveny tak akorát, aby lékařům poskytly vše potřebné, ale zároveň nedocházelo k jejich přetížení. K dispozici budou kyslíkové láhve, defibrilátor, pěnové dlahy a datový terminál, který zaznamenává údaje o pacientech.

ltev60_5448c1c9cde23

Pro představu, jak rychlí nyní dubajští lékaři budou. Standardní Evora má výkon 263 km/h a na stovce je za 5 sekund. Lékaři na tom tedy budou podobně. Aby však mohl lékař usednou za volant toho dravce, bude muset projít speciálním školením, stejně jako jejich kolegové od policie. V plánu je také připojit do nové flotily také Ford Mustang a Chevrolete Corvette C7.

ltev81_5448c1ca479b7

Uvidíme, jak bude tento nový systém efektivní. Pokud však zachrání alespoň jeden lidský život, určitě se nákup těchto vozů vyplatí.