Seat uvede v příštích několika letech zcela nové modely. Mezi nimi bude i SUV, které se dokonce představí jako první z nové generace. Španělská automobilka má do budoucna velice ambiciózní plány. Čekají jí opravdu velké investice, které budou spojeny s vývoje čtyř zcela nových samostatných modelů. Již nyní je nabídka této španělské automobilky nebývale silná a tento trend se bude stále zvyšovat. Vzpomeňme si jen na současnou generaci Leonu, kterého se je v Česku v prvních osmi měsících prodalo 2612 kusů.

se40_54f4c0001bfdc

Budoucí plány Seatu se vztahují k čtyřem novinkám, které si vyžádají investice ve výši 3,3 miliardy eur, které je nezbytné vynaložit pro jejich vývoj. Zároveň s nimi plánuje firma navýšit svou konkurenceschopnost a zaměstnanost a zajistit si tak budoucnost i v příštích letech. Prvním pionýrem těchto odvážných nápadů bude nové SUV, se kterým automobilka koketuje již delší čas a jehož vývoj zdůrazňovala hned několika koncepty jako Tribu, IBX a 20V20. Právě poslední jmenovaný by měl být pevným základem sériové verze. Svými rozměry se Blížil modelu Santa Fe od Hyundai. Premiéra tohoto vozu proběhne nejspíše na autosalonu v Ženevě konajícím se během první poloviny příštího roku.

se30_54f4bfffec7dc

V jakém stylu se budou nést zbylé čtyři novinky, není příliš jasné. Pokud nahlédneme do současné palety nabízených vozů, připadá v úvahu ještě menší  crossover, popřípadě i kompaktní hothatch či sedan. To jsou však jen výstřely, které vůbec nemusí nalézt svůj cíl. Automobilka si další informace velice pečlivě střeží, a proto nám nyní nezbývá ne jen čekat a prozatím se těšit z nového SUV, které možná bude i něco málo prozrazovat o SUV chystaném automobilkou Škoda. Ta se navíc nyní může chlubit třetím nejvýnosnějším podnikem ve střední a východní Evropě. Přední stojí už jen giganti obchodující s motorovými oleji a to Orlen Oil z Polska a Mogul z Maďarska.