Patříte také mezi majitele rychlých vozů, jejichž potenciál rádi prozkoušíte na některé z tuzemských dálnic? Pak pro vám máme ne příliš povzbudivou zprávu, právě na takovéto řidiče se nyní naše policie vybavila novou zbraní v podobě sedmi nových Superbů 3.6 V6.

Tyto nové jestřábí pařáty budou mít za úkol hlídkovat na českých dálnicích, a to zejména na dálnici D1, kde budou odchytávat nebezpečné řidiče, kteří překračují povolenou rychlost a páchají další přestupky.

620_5493ed6be7ed5

Superbů je celkem sedm a mají za úkol postupně nahradit již dosluhující Passaty, ze kterých by měl být v aktivní službě snad již jen jediný. Bohužel budou jejich rajónem pouze dálnice, tedy nejbezpečnější úseky tuzemských silnic. Zde vyvstává otázka, zda se jedná o preventivní opatření, nebo budou Superby pouhým nástrojem na výběr peněz. Přiděleny byly do oddělení v Rudné u Prahy, Nové Vsi, Poříčanech, Ostrově u Stříbra, Velkém Beranově, Ivanovicích na Hané a Podivíně.

sksu61_53610a5cd1876

Tyto Superby, které mají maximální rychlost nastavenou na 250 km/h jsou stejně, jako jejich předchůdci od Volkswagenu, vybaveny systémem pasivního měření rychlosti PolCam. Podle dostupných informací, by na D1 v okolí Jihlavy, měl také operovat Superb s aktivním měřením radarem Ramer, které mají také Passaty operující na silnicích první třídy, či nedávno představená policejní Octavie, která působí v Pardubickém kraji.

sksu06_53610a5b052c6

Doufejme tedy, že se tyto nové vozy zaměří nejen na překračování rychlosti, ale také na přestupky, jako je neoprávněná jízda v levém či prostředním jízdním pruhu dálnice. A hlavně doufejme, že budou působit jako účinný strašák na všechny piráty silnic, kteří si na tuzemském asfaltu větrají své ego.