Škoda auto se v těchto dnes těší z překročení opravdu významného milníku ve své historii. Od svého založení, na začátku dvacátého století, až do posud, vyrobila 170 000 000 vozidel, cože je poměrně značná suma, vezmeme-li v potaz z jak malé země tato automobilka pochází, a co vše se za dvě století ovlivňovalo její výrobu.

Automobilka se řadí k nejstarším na světě. U jejího založení stáli pánové Laurin a Klement a spojení těchto dvou příjmení bylo původně také pojmenováním pro automobilku. První vozy začaly být vyráběny v roce 1905. Tím úplně prvním modelem byl Voiturette. První podnikatelské kroky zakladatelů však směřovali jinam. Společnost byla založena již v roce 1895 a její původní podnikatelský plán spočíval ve výrobě kol, která později přerostla ve výrobu motocyklů, až po automobily. V roce 1925 však došlo k finančním potížím, kvůli kterým byla provedena fúze s železářským koncernem Škoda. Toto označení se poté začalo uplatňovat častěji.

0014497__6 (1)

Růst samotné automobilky v posledních letech prudce stoupá. Minulý kalendářní rok byla dokonce schopna prodat přes jeden milion vozů. Svůj zásadní podíl na tom má Volkswagen, který vlastní Škodu od roku 1991 a díky kterému byla od tohoto roku schopna vyrobit přes 12 000 000 vozů.

620_54cb5372a6a63

Automobilka však neusíná na vavřínech a nadále své výrobní tempo zvyšuje. Další metou je prodat 1,5 milionů vozů, za jediný rok. Toho chce automobilka dosáhnout rozšířením své modelové nabídky, který momentálně čítá sedm vozů a více než 40 variant jejich úprav. Tato nabídka je neustále modernizovaná, viz nová Fábie a chystaný Superb.

fabia-overview-6reasons-bottom

Vozy této značky jsou vyráběny na 13 místech v České republice a v dalším zemích světa, jako Číně, Kazachstánu, Ukrajině, Rusku, nebo Indii. Do budoucna je plánovaná expanze na Čínský trh, který momentálně činí 27% prodeje.