Tesla by chtěla v Evropě postavit Gigafactory a vybrala si k tomu předběžně Německo. Prozradil to Elon Musk na svém Twitteru.

Německo

Tesla má nejen v Evropě skutečně velké plány. Doposud však neprozradila, kde by vlastně chtěla postavit svou Gigafactory. Nyní však víme víc po čínské Šanghaji prozradil Elon Musk také to, že by rád postavil Evropskou gigatovárnu v Německu.

Tato země se skutečně jeví jako perfektní volba. Svou továrnu by automobilka nejraději viděla na hranici s Francií a také poblíž hranic s Beneluxem. Tato lokace je neprosto logickou volbou a to protože v Prümu, tedy městě v této lokalitě sídlí společnost Grohamm Engineering, která se specializuje na vývoj automatizované výroby a v nedávné době se velmi zasadila o zrychlení výroby Model 3 ve Fremontu.

O výhodách ví i ostatní

Gigatovárna by tak do budoucna měla vzniknout právě Šanghaji, Německu a pak také ještě na třetím místě, které automobilka prozatím také a není ani jistý kontinent. Do Německa se v současné době hrne stále více investorů. Například Čínská firma CATL, by ráda vystavila svůj výrobní komplex v Durynsku, kde by chtěla tvořit své vlastní baterie. CATL se připojil k LG Chem či Samsungu a bude tak jedním z dodavatelů baterií pro společnost Samsung.

Prozatím jediná Gigafactory se v současné době nachází v americké Nevadě a soustředí se primárně na výrobu baterií. Investoval do ní například i Panasonic a to částku ve výši tří miliard dolarů. Tesla doufá, že expanze na další kontinenty jí pomůže snížit náklady a finální cenu produktů a také naváší počet elektromobilů v provozu. Právě baterie ještě stále představují tu nejdražší položku při kupování nového elektromobilu.