Volkswagen již brzy odprezentuje nového člena sportovně užitkových automobilů. Bude jím Malý crossover jménem T-Cross, který zaujme nejnižší pozici v potravním řetězci SUV od Volkswagenu.

Poslední člen SUV rodiny

I přesto, že autosalon v Paříži nabídl velké množství evropských novinek, do konce roku zbývá ještě dost času a také několik modelů, které sice byly ohlášeny, ale ještě ne představeny. Jedním z nich je i nové SUV od Volkswagenu, které nese název T-Cross. Stojí na základech Pola a jedná se o poslední přírůstek do současné SUV rodiny Volkswagenu, kde doplní Tiguan Allspace, Tiguan a T-Rock.

Novinka se světu představí v Amsterdamu a to již 25. října. Ještě před oficiálním odhalením nám Volkswagen nabídnul první pohled do interiéru vozu, který jasně odkazuje na model Polo. Nechybí zde stejný přístrojový štít a další prvky.

 „Jsem“

Volkswagen láká také na moderní technologie. Novinka tak dostane například bezdrátovou nabíječku na středové konzoly. Poslech hudby bude zprostředkován skrze audiosystém Beats a celé auto se prezentuje slogany jako „Jsem Cool“ a „Jsem praktický“. Nový slogan pak hlásá také to, že novinka je intuitivní. Co přesně si pod tím představit však zatím nevíme.

Automobil tak především míří na mladší řidiček, pro které by mohla představovat i jejich první, skutečně parádní automobil.