Kuba představuje pro všechny automobilové nadšence jakousi starou pokladnici plnou nádherných skvostů. Najdeme zde totiž snad největší koncentraci plně funkčních a hlavně do provozu zařazených veteránů na světě.

Tito veteráni jsou pozůstatkem předcastrovského režimu, který zde panoval. Mnoho bohatých podnikatelů muselo s nástupem diktátora ze země uprchnout a své luxusní vozy zde zanechat. Proto není žádným překvapením, že zde můžeme naleznout koráby silnic v hodnotě několika set tisíc amerických dolarů, které někomu jen tak rezaví na zahradě domu.

stažený soubor

Za takovýmito poklady se vydal i Piotr Degler, který se specializuje na vyhledávání a fotografování automobilových veteránů. Ten se dozvěděl o historce, že se na Kubě proháněl Mercedes Gullwing, jehož cena po kompletní restauraci dosahuje až několik milionů dolarů.

stažený soubor (1)

Piotr se okamžitě rozhodl vydat se na cestu po Kubě, při které urazil vzdálenost 3 000 km a nafotil 25 000 fotografií vozů. Z nich vybral ty nejlepší, které umístil do svého nového kalendáře. Na čestné místo však zasadil Mercedes-Benz 300 SL Gullwing coupé. Ten nalez téměř ke konci své cesty u jedné silnice, kde byl tento rozpadlý veterán zahalen banánovými listy. Degler vůz fotil téměř celý den, avšak nejlepší fotografie vozu vyšla až po setmění.

620_54a1206ae77c7

Na fotografii vidíme rezavějící vrak, na kterém je však vidět jeho dřívější potenciál. Stačilo by pouze několik šikovných rukou a tento krasavec by mohl opět uhranout každého, kdo se na něj jen podívá. Pokud byste také chtěli zažít podobné dobrodružství, stačí jen zavítat na Kubu. Ta totiž skrývá ještě mnoho neobjevených pokladů, které čekají na své objevení.

GULLWING 3 Basis 004