Společnost Brabus je známá především díky svým úpravám sériově vyráběných vozů, ze kterých dokáže dostat veškerý potenciál a vždy jim vdechne ještě něco navíc. Nedávno se podívala na zoubek Mercedesu AMG GLE 63 S Coupé a výsledek opravdu stojí za to, podle Brabusu vytvořili nejrychlejší SUV světa.
Ve Frankfurtu nad Mohanem samozřejmě nechybělo ani zastoupení Brabusu, který si sem přivezl celou řadu velice zajímavých novinek ze své dílny. Mezi ty patřil například ostrý sedan C 63 S, rychle ale velice elegantní kupé GT S i velice surový offroad postavený na třídě G. To ovšem Brabusu nestačilo a tak navrch přihodil i supervýkonné SUV stojící na GLE Coupé.

megle21_55f958730d8c4 (1)

Co se vzhledu tohoto brutálního traktoru týče, nikoho asi jen tak z rovnováhy nevyvede. Objevují se zde sice prvky vyrobené z karbonu, které vozu dodávají o něco agresivnější vzhled a i nová kovaná kola Brabus Monoblock Platinum Edition, které mají průměr 21, 22 ale i 23 palců. Přibyl dokonce i nový řídící modul vzduchového odpružení, pomocí kterého můžete snížit světlou výšku vozu o 35 mm, čímž mu dodáte více na atraktivitě, ale zároveň zlepšíte těžiště a přispějete k lepší aerodynamice vozu. Nic z toho však není tak zajímavé, jako to co se stalo s hnací technikou vozu.

megle30_55f95873d158d

Pod kapotou se totiž ukrývá přeplňovaný osmiválec, jehož objem Brabus navýšil na 5918 cm krychlových. Brabus sem přidal vlastní kované písty, vlastní klikovou hřídel, turbodmychadla, sání i výfukový systém. Po spojení toho všeho nabízí motor výkon 850 koní tedy 625 kW. Z nuly na sto je tak tento drobeček schopen zrychlit za 3,8 sekundy a maximálka je omezena na 320 km/h. Díky tomu by se mohlo jednat o jedno z vůbec nejvýkonnějších SUV, jaké tento svět spatřil. Tvrdí to tedy alespoň Brabus a pokud to pravda není, určitě se brzy někdo ozve a představí nám svůj unikát.

megle40_55f95873e907c