K odemčení svého vozu používá drtivá většina z nás klasický klíček s centrálním odemykáním, popřípadě přímo fyzický klíč, kterým odemkne zámek vozu. Ovšem značka Tesla je značkou, která přináší budoucnost do současnosti a tak u ní klíčky najdeme již jen těžko. Místo nich bude k odemykání sloužit chytrý telefon.

Až doposud využívala Tesla konvenční způsob odemykání vozu pomoci charakteristického klíčku ve tvaru autíčka. Ovšem roztomilé autíčko nyní z klíčů majitelů Tesly zmizí. Značka přesedlá na nový systém, který bude otevírat dveře vozu pomocí unikátní mobilní aplikace.

Tento nápad není ve světě automobilů zcela revoluční, protože již dříve jej představila značka Volvo. Ta ovšem měla záložní možnost jak se dostat do vozu v pohodě klasického konvenčního klíčku. Jenže ani tuto variantu Tesla nebere v potaz. K Modelu 3 tak klíček prostě vůbec nedostanou a záložním způsobem jak se do vozu dostat v momentě, kdy nám v mobilu dojde například baterie bude speciální karta.

Cesta skrze aplikaci bude vypadat tak, že se automobil spojí s chytrým telefonem pomocí rozhraní bluetooth. To je prozatím vše co o tomto způsobu víme. Není znám ani systém zabezpečení, protože hackerské útoky se zde doslova nabízejí. Záložní cesta skrze kartu pak bude probíhat přes rozhraní NFC, které běžně využíváte například ve svých bezkontaktních platebních kartách či smartphonech. Kartu budete moci prostě jen přiložit na B sloupek vozu a ten se vám odemkne. K nastartování budete muset kartu přiložit na k tomu určené místo ve voze. Karta by měla být údajně tak malá, že by jí mělo být možno nosit v peněžence.

Uvidíme, zda se tento způsob uchytí či nikoliv. Ovšem jak to tak vypadá, i ostatní s tímto systémem otevírání vozů do budoucna počítají.