Mnoho z nás si pamatuje na trable s automobily bez centrálního zamykání, ve kterých bylo velmi jednoduché zabouchnout klíče a znemožnit si tak vstup do automobilu. Něco podobného se nyní stalo i staršímu páru na Novém Zélandu, který se však zamknul ve vozidle zcela novém opatřeném bezklíčovým vstupem do vozidla.

Může se to zdát jako poměrně vtipná historka, ale onen zélandský pár na tuto událost jistě s humorem vzpomínat nebude. Koupili si totiž zcela nový vůz značky Mazda, který byl opatřen systémem bezklíčového vstupu do vozidla. Při přebírání vozu jim prodejce řekl, že bez klíče s vysílačem, tento bezklíčový systém paradoxně nefunguje.

stažený soubor

O několik dní později tento pár společně usedl do vozu, nešťastně bez onoho nutného klíče, vůz se zamknul a tak je v sobě uvěznil. Toto nedobrovolné testování pohodlnosti sedaček trvalo celkem 13 hodin. Tak dlouho trvalo, než si nebohého páru všimli kolemjdoucí a z vozu je vysvobodili.

620_549432d99fd51

Řešení celé situace však bylo velmi jednoduché, stačilo pouze použít vnitřní zámky u kliky, avšak to vystresovaný pár ani nenapadlo, protože měli ve svých hlavách prodejcovu větu o nefunkčnosti systému bez klíče.

ERT450909_dedavaute

Po nalezení této dvojice lidé zavolali záchrannou službu, kdy lékař konstatoval, že pokud by byl pár v automobilu ještě o půlhodiny až hodinu déle, mohlo by dojít i na nejhorší. Po tomto incidentu se také zastoupení Mazdy na Novém Zélandu rozhodlo, že bude starší klienty podrobněji seznamovat s fungováním tohoto bezklíčového systému otevírání a zavírání dveří vozidla.