Automobilka Tesla vydala nedávno výroční zprávu, ve které se vyjádřila k zájemcům o novou Teslu Model 3 s tím, že plánuje další zpoždění dodávky jimi předplaceného modelu.

Automobilka Tesla má momentálně velké problém s celkovou výrobou svých modelů, což také potvrdil Elon Musk, který současný stav označil za totální výrobní peklo, které by mělo trvat ještě několik měsíců. A pokud toto řekne samotný šéf celý automobilky, musí to být skutečně vydatné.

Zprávy oznamují, že by se automobilka měla dostat do správných kolejí během prosince, ovšem současný vývoj tomu moc nenapovídá. I když pokaždé dosahujeme výrazného pokroku ve stavbě Modelu 3, některé výrobní procesy stěžují naše odhady v tom, jak dlouho potrvají a o kolik výrobu prodlouží,“ píše se v e-mailu rozesílaném Teslou. „Očekáváme, že v průběhu prvního kvartálu roku 2018 se dostaneme na produkci pěti tisíc vyrobených kusů týdně. Jsme si vědomi toho, že naše tempo může růst skokově. Brzy poskytneme více informací zákazníkům, kteří model očekávají v posledním čtvrtletí tohoto roku,“ dodávají samotní zástupci Tesly s tím, že automobily by měli ke svým majitelům přijít během prvních lednových dnů.

E-mail byl samozřejmě téměř okamžitě rozšířen po internetu, kde se začaly ozývat další nespokojené hlasy. Průměrná doba opoždění dodávek je momentálně jeden měsíc k původnímu datu. To platí i pro čekající, kteří by měli automobil dostat v prosinci a lednu. Automobilka však prozatím rozeslala e-maily pouze zákazníkům, kteří očekávají svůj nový vůz ve čtvrtém kvartálu tohoto roku, ovšem zdržení mohou očekávat i ostatní zákazníci.