Největší automobilová událost se kvapem blíží a tak chce každá automobilka ukázat to nejlepší. Řeč je o nadcházejícím autosalonu, který se bude v září konat ve Frankfurtu. Právě zde by měla většina automobilek přivézt své trumfy na nadcházející sezonu. Jednou z nich je samozřejmě i Mercedes-Benz, který zde představí svůj model s označením GLA. Dle vyjádření automobilky by se tak toto SUV mělo stát přímou konkurencí vozů Audi Q3 nebo BMW X1.

Tento nový Mercedes je postavený na stejné technice, jako i řada ostatních vozů této automobilky. Bude mít tedy podobně jako vozy ve třídě A či B přední poháněnou nápravu. Samozřejmě bude možnost si dokoupit i systém pohonu všech čtyř kol, který nese u Mercedesu označení 4Matic. Vzhledem k velikosti se však bude jednat o to nejmenší auto, které bylo v průběhu let touto automobilkou představeno – tedy s ohledem na danou kategorii, kterou jsou vozy typu SUV. Pojďme se blíže podívat na jeho rozměry a specifikace.

Dle zveřejněných oficiálních údajů by měli být rozměry vozu 4417 x 1804 x 1494 mm. Na druhou stranu dosahuje vůz díky této velikosti naprosto skvělý koeficient odporu vzduchu, což zajistí nejenom mnohem větší rychlosti, ale i nižší spotřebu při běžné jízdě. Uvedena byla i velikost zavazadlového prostoru, který tak činí 481 litrů. Pokud o něm mluvíme, určitě je dobré zmínit, že vyšší výbavové stupně nabídnou otevírání, které bude kompletně řízené elektronikou, což by mělo usnadnit veškerý přístup do něho samotného.

Mercedes-Benz GLA

K dispozici budou hned 4 verze motorů. Mezi ty benzinové spadají motory o výkonech 156 a 211 koní. Naftový motor bude sice pouze jeden typ, a to o objemu 2143 kubických centimetrů, ale bude k dispozici ve dvou výkonnostních verzích, a to 136 a 170 koní. Na výběr bude samozřejmě jak manuální řazení, tak i automatická převodovka.

Ačkoliv toho bylo o tomto voze zveřejněno poměrně dost, nedošlo k uvedení výbavových stupňů ani cen. To si Mercedes pravděpodobně nechává až na samotné odhalení. Všichni zájemci si tento vůz budou moci objednat nejdříve na konci listopadu, přičemž první model sjede z výrobní linky až začátkem roku 2014. V tuto dobu ho tedy dostanou první zájemci, kteří si ho již letošní podzim objednají.