Motocykly sice nejsou nejbezpečnějšími ani největšími dopravními prostředky, ale i přesto jich na cestách potkáte více než dost. Jedná se o stroje, které nejsou vhodné pouze na kratší vzdálenosti, ale dokonce i na daleké cesty.

Alternativu k automobilovému kufru

Na motorce se skutečně dá normálně cestovat i na dlouhé vzdálenosti. Je však potřeba mít k tomuto účelu i adekvátní stroj. Nic proti kozím dechům nebo Babetám, ale tato přibližovadla často nejsou schopna v kuse ujet ani více než deset kilometrů. Pro zdolávání delších, často terénně složitých tras, to chce trochu modernější, a hlavně dražší stroje.

Ovšem i když budete mít motorku za milion, stejně se bez vhodného zavazadla daleko nedostanete. Je tedy potřeba mít s sebou alespoň základní motokufry, které jsou výbornou alternativou ke klasickým kufrům od aut.

Kufry jsou velmi odolné

Moto kufry samozřejmě ani náhodou nedisponují podobným objemem jako ty od vozidel, nicméně i tak jsou více než užitečné.

Vyrábějí se obvykle z plastu či hliníku. Oba tyto materiály jim propůjčují vysokou odolnost, takže i v případě pádu by se obsahu nic stát nemělo. Jejich další výhodou je i možnost uzamčení. Kufry na moto se tak nedají jednoduše vykrást. Je potřeba je vypáčit, což už si zase každý rozmyslí.

Nejsou však úplně nejlevnější a také něco váží. To je nevýhoda hlavně pro řidiče začátečníky, kteří se musí naučit dobře balancovat se zatíženým strojem. Hliníkové modely navíc mají nevýhodu v nepříliš aerodynamickém tvaru, takže mohou zpomalovat.

Lehké brašny

U mnoha motorkářů mají vyšší oblibu spíše moto brašny. Jsou totiž mnohem lehčí a zároveň nestojí tak velké peníze. Nicméně i motobrašny mají pár vad na kráse.

Tou asi největší je nemožnost uzamknutí. Brašny na moto lze otevřít stejně snadno jako třeba batoh. Také nevydrží tolik jako kufry, i když alespoň potěší, že jsou nepromokavé.