Mnoho filmových vozů je fascinující podívanou, jelikož se často jedná o speciálně upravené modely, či dokonce fiktivní vozy, které mají jediný cíl, ohromit diváky. Ve filmech byl použit bezpočet aut, ale jen některá jsou tak výjimečná, že dokázala navždy uvíznout v paměti.

Představíme si nejlepší vozy, které dobyly Hollywood a také srdce svých fanoušků.

Gigahorse, Mad Max: Fury Road

Šílený Max byl již od počátku kontroverzní film a to i díky silným vozům, které byly upraveny opravdu nevšedním způsobem. Největší množství speciálních vozidel se objevilo v posledním díle, který vyšel v roce 2015. Všem vozům zde vévodí speciálně upravený Cadillac „Gigahorse“, který připomíná spíše dragster ze 70. let.

1970 Dodge Charger, Rychle a zběsile

Klasický Dodge Charger 1968-1970 je televizní superstar, která zazářila v mnoha filmech, patří mezi ně například i Dukes of Hazzard nebo Dirty Mary a Crazy Larry. Zřejmě nejúspěšnější roli sehrál ve filmu Rychle a zběsile z roku 2000. Tento film vyvolal zájem o tuning po celém světě, neonové podsvícení, alu kola, chrom, elektrony a NOS inspirovaly mnoho lidí, aby se začali věnovat úpravám svého vozu. Vin Diesel, alias Dominic, zde řídí speciálně upravený Dodge Charger s impozantním dmychadlem vyčnívajícím z kapoty. Jen škoda, že ho na konci filmu vybourá.

Batmobil, Batman začíná

Batmobily jsou stejně fascinujícím kultem jako auta Jamese Bonda. Jeden z nejlepších batmobilů nám předvedly díly Batman začíná a Temný rytíř, zde se objevil Tumbler. Tento opancéřovaný a masivní vůz je specifický zejména předními koly, která jsou nezávisle zavěšena a nabízí skoro 30-ti palcové odpružení. Tělo vozu se skládá z 65 panelů z uhlíkových vláken a má vskutku impozantní vzezření.

DeLorean DMC-12, Návrat do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je krásný vůz z nerezové oceli, který navrhl legendární Giorgetto Giugiaro. Pod kapotou DeLoreanu je 2,9-litrový motor V6 o síle 130 koní. Ve filmu měl vůz jediný účel, měl zajistit pohodlné cestování v čase, aby mohl Marty McFly (Michael J. Fox) napravit chyby v minulosti. Drobné úpravy mu zajistily futuristický vzhled a dodnes je DeLorean vyhledávaným vozem a to nejen u fanoušků této filmové série.

Aston Martin DB5, Goldfinger

V našem seznamu jistě nemůže chybět překrásný vůz Aston Martin DB5, ve kterém se proháněl agent 007 v dílech Goldfinger a Thunderball. I bez jakýchkoliv úprav je Aston Martin DB5 uměleckým dílem, ale díky speciálním efektům se stal dost možná nejmilovanějším filmovým automobilem všech dob. Dlouhý seznam jeho skvělých triků zahrnuje kulomety, vyhazovače sedadla, kouřovou clonu či rozprašovače kluzkého oleje. Není divu, že se tento vůz prodal za částku v přepočtu 115 milionů korun.