Vysávání interiéru je naprostým základem pečlivého úklidu každého osobního automobilu. Bez ohledu na stáří auta to děláme úplně všichni. Je jedno, zda budete interiér vysávat jako první nebo jako úplně poslední, protože daleko důležitější je důkladnost a pečlivost. Ano, určitě se mezi vámi nachází mnoho těch, kteří se úklidem interiéru moc nezdržují, což je ovšem vidět na první pohled.

Proč interiér auta čistit?

Možná si budete říkat, proč je tak důležité dbát na čistotu interiéru. Vnitřek auta je prostor, kde trávíme suverénně největší množství času, dýcháme zde vzduch a prožíváme velice emotivní momenty. Těch je někdy za volantem až příliš. Důvodů bychom našli hned několik, ať už je to vlastní fyzické pohodlí, psychická pohoda nebo čistota vzduchu. Přeci nechcete na dlouhých trasách dýchat špinavý vzduch se škodlivými nečistotami.

Co si na vysávání vzít?

Naprostou nezbytností pro kvalitní vysávání auta je místo s elektrickou zásuvkou a pořádným vysavačem schopným vysát i větší nečistoty. Určitě se budou hodit i různé nástavce nebo dlouhá sací hubice. Optimální je také použít úzkou hubici nebo širokou kartáčovou hubici na potahy a koberce. V případě, že si do svého auta pořídíte koberce na míru, všechny nečistoty se zachytí pouze na nich. Potřebujete koberce Passat, koberce Golf či koberce Octavia? Není problém najít koberec přímo dle vašich požadavků. Někteří automobiloví nadšenci čistí i ty nejmenší štěrbinky za pomoci štětečků, ale to už opravdu necháme na vás.

Jak správně vysávat?

Asi nejde určit jeden optimální postup. Každý z vás má svůj systém, ovšem naprosto zásadní je docílení maximální možné čistoty. Nezapomeňte ani na zavazadlový prostor. Vany do kufru zabírají výraznou část tohoto prostoru, a proto nebudete muset složitě čistit vylité nápoje nebo rozsypané potraviny z originálního čalounění. Lehce je odstraníte z vložené vany.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv postup vysávání, měli byste udržovat interiér svého automobilu v prvotřídní čistotě.

Zdroj obrázku:

Kzenon / Shutterstock.com