Česká legislativa nařizuje firmám školit řidiče. Jenomže vše komplikuje fakt, že není řidič jako řidič. Jiné je školení řidičů, kteří mají řízení přímo ve své náplní práce, a jiné pak školení těch, kteří v rámci své pracovní činnosti využívají firemní automobil, či pro plnění pracovních úkolů použijí na základě svolení zaměstnavatele automobil vlastní. Jak na školení řidičů?

Školení řidičů patří mezi základní školení pro zaměstnance. Vše komplikuje skutečnost, že není řidič jako řidič. Ten, kterému to napíšete do pracovní smlouvy jako náplň práce, musí být školen jinak než tzv. řidič referent, který pouze využije služební ev. osobní auto pro plnění firemních úkolů.

Ukázka z kurzu LMS platformy INSTRUCTOR.

Školte řidiče online

Ideální je oba typy těchto školení řešit moderně, tedy s využitím platformy INSTRUCTOR od firmy PREVENT. Rozhodně nebudete sami, kdo začne řešit školení řidičů online. Dnes platformu využívá více než 5000 firem a řada z nich právě na online školení v oblasti BOZP, PO a pro školení řidičů. Školení řidičů online výrazně reguluje náklady firem na organizaci povinných proškolení. 

Platforma INSTRUCTOR je připravená k proškolení obou typů řidičů, tedy i školení řidičů referentů. Toto školení seznamuje řidiče s aktuálně platnými legislativními předpisy pro řízení vozidel. Školení je interaktivní, se zajímavými prvky, s vydáním certifikátu po jeho absolvování, s přehledem absolvovaných školení i nutností jejich opakování po určitém intervalu.

Ukázka z kurzu LMS platformy INSTRUCTOR.

E-learning pro řidiče je levnější a stejně kvalitní jako běžná školení

Profesní školení řidičů šetří náklady firmám. Lze jej realizovat kdykoliv, takže vyslání řidiče na školení, či jeho absolvování na pracovišti, nemusí brzdit jeho nástup. Online kurzy zaměstnance baví. Jsou interaktivní, s multimediálními prvky a 3D výkladem. Nechybí praktické kvízy. Jsou připraveny na základě aktuálně platné legislativy a pravidelně aktualizované. Navíc mají lektorskou podporu 24/7.

Připravte se ve firmě na vzdělávání budoucnosti

Moderní firmy školí online. A nejde jen o školení řidičů. Platforma INSTRUCTOR nabízí více než jen hotová online školení. Umožňuje i editaci a školení zcela na míru podle požadavků klienta. Na platformě snadno vytvoříte komplexní přehled skupin a podle toho pak rozlišujete, o kterou skupinu řidičů jde.

Vytvořit si však lze i zcela vlastní kurz. To díky rozšiřujícímu modulu PPT Learning, kde jde do systému zadat připravený kurz svépomocí. Stačí si jej vytvořit v Keynotes, Google Slites, Canvě či v Power Pointu.

Vzdělávání online je možností, jak častěji i více do hloubky seznamovat zaměstnance s různými bezpečnostními pravidly, ale též je školit v celé řadě různých dovedností.