Koupit si auto za 2 miliony korun, to už znamená, že vám bude stát v garáži skutečně vytříbený kousek. Jenže za tuto částku se dá pořídit i docela malý a potlučený angličák.

Malý, otlučený, ale cenný

Za tuto částku byl totiž nyní prodán unikátní Chevrolet Camaro vyrobený společností Hot Wheels. Vzácnou hračku objevil sběratel Joel Magee, který je znám z pořadu Mistři zastavárny.

Důvodem, proč je toto autíčko tak drahé je skutečnost, že se nikdy nemělo dostat k zákazníkům. Jedná se totiž o prototyp, na němž chtěl výrobce doladit veškeré nedokonalosti. Proto je autíčko jen bílé s černou střechou, do samotného prodeje se následovně dostalo v daleko výraznějších designech.

Takových prototypů vzniklo v roce 1986 celkem šestnáct, přičemž část z nich byla omylem zabalena a poslána do prodeje. Objevení jednoho z nich po 50 letech se tedy rovná skoro malému zázraku. Magee tvrdí, že nalezený Hong Kong Camaro zařadilo mezi trojici vůbec nejvzácnějších angličáků na světě. V roce 1968 si ho přitom někdo koupil za pouhých 59 centů.

Sběratel zařadil hračku do své kolekce, se kterou objíždí Spojené státy a ukazuje jí na nejrůznějších akcích a výstavách všem přítomným fanouškům a divili byste se, kolik lidí malé modely autíček bezmezně miluje.