Mít alespoň na jeden den parádní sporťák to je sen snad každého řidiče. Byl to také sen jedné řidičky v Číně, která si půjčila Ferrari a na svou projížďku asi do smrti nezapomene.

Půjčovny luxusních vozů jsou vždy do rizika že se jim vozy nevrátí zcela v pořádku, popřípadě vůbec. Nedávno bylo takto zničen luxusní Mercedes AMG GLE kupé, se kterým kdosi ve Franci říznul zatáčku na kruhovém objezdu tak zostra, až jej obrátil na střechu. A podobě dopadlo také Ferrari mladé řidičky.

Žena si zapůjčila model Ferrari 458. Na začátku vida níže je slyšet, jak si automobil pochvaluje a má z něj skutečně radost. Ovšem video z bezpečností kameru následně ukazuje, že zase tak skvělá jízda to nebyla. Žena totiž ztratila nad vozem kontrolu a nafrčela s ním přímo skrze svodidla do protisměru, kde zničila hned několik automobilů.

Ferrari samozřejmě skončilo úplně na odpis a o moc lépe na tom nebyl ani vozy, které žena nabourala. Naštěstí se nikomu nic nestalo a odnesly to tak jen plechy.

A co vlastně bylo příčinou této nehody? Ve videu si lze všimnou přístrojové desky, která značí vypnutí kontroly trakce. Ta je spolu s mokrým asfaltem doslova vražednou kombinací. Zvláště pak, uvědomíme-li si, že automobil poskytuje výkon 524kW, které přenáší na zadní nápravu. Někteří dokonce odhadují, že žena měla i zapnutý mód Race. A to není v ulicích města zrovna nejrozumnější nastavení. Řidička přiznala, že takový automobil řídila vůbec poprvé a je jisté že si příště bude dávat rozhodně věší pozor.

A proč vlastně žena řídila? Na vině bylo nastavení vozu. Diváci videa si totiž všimli, že je automobil nastaven do režimu s vypnutou kontrolou trakce. K tomu připočítejte čerstvě namočený asfalt od deště, a máte vystaráno. Někdo dokonce spekuluje, že měla řidička zapnutý mód Race. Ať už bylo nastavení vozu jakékoliv, řidička si jistě již bude dávat větší pozor.