Automobil jako investice peněz, to je věc, která se vyplatí jen u opravdu velmi starých či raritních automobilů, na které však běžný člověk finančně jen těžko dosáhne. Tak toto je představa většiny z nás. Ovšem investovat se dá i do běžnějších a méně luxusních modelů, protože vozů s potenciálem neustále přibývá. A my se dnes podíváme na některé z modelů.

Důvodů, proč se dnes vyplatí investovat i do méně zajímavých modelů, které si lidé časem budou určitě chtít koupit je hned několik. Tím prvním je touha po veteránu, o kterého se majitel bude moci starat, bude jej moci hýčkat a zvelebovat. U některých kupců jde především o nostalgii, kdy hledají například vůz, který byl jejich vůbec první, nebo vůz, ve kterém vozily děti, když byly malé. Dalším důvodem je zcela jistě investování financí, tedy ten samý důvod, proč byste si měli koupit veterána i vy. A v neposlední řadě je zde také zábava, protože některé řidiče prostě staré automobily baví mnohem více než dnešní tiché modely.

Modelů, které můžete vybírat, jsou mraky, a vůbec nemusíte jít do dávné historie. Patří sem například BMW 3 z řady E30, dále Citroen XM, lehce nevzhledné, ovšem velmi praktické kombi. Citroen BX, velmi raritní UFO, které jsou dnes jen stovky. Fiat UNO, aneb čtyři tisíce kusů po pádu komunismu, které prostě někde být musí. Moskvič 2140, který byl dříve hojně rozšířený. Leninovy saně však neustáli dobu a dnes jich najdeme pár již jen v některých rodinných garážích.

Zaměřit byste se mohli také na Peugeot 205, který se na našem trhu prodává již od roku 1984. Pokud narazíte na kus s razítkem Tuzexu v technickém průkazu, máte vyhráno. Škoda Favorit, který jako první novodobá Škodovka uchvátila a získala si respekt. Zaměřte se na limitky, jako byla Silver Line, Black Line, nebo Solitaire. A pokud narazíte na verzi Forman v jubilejní Milion Edition, které se vyrobilo pouze 511 kusů, neváhejte.

Vsadit však můžete i na osvědčenější notu, jako jsou Vazy. Wartburgy, nebo Trabanty, které momentálně sahají na své dno, od kterého se velmi brzy budou odrážet směrem vzhůru.