O modelu který zachraňuje Opel před prodejem z koncernu GM jsem psali nedávno. Tento článek si můžete přečíst zde. Nyní se k tomuto vozu vracíme, protože Opel již odhalil základní cenu.

Zahájení prodeje Opelu Adam je stanovený na 1. 3., zda však bude k sežrání, jako u našich západních sousedů není jisté. Základní cenovka 249 900 korun není málo za mini auto. Ovšem typický zákazník prahnoucí po výborném poměru cena/užitek si ho nekoupí. Jedná se o stylovku konkurující zejména Fiatu 500 a Mini Cooper. Tyto vozy trumfne svým moderním vzhledem a zejména pak možností individualizace.

Základ neoslní ani neurazí, je velmi strohý a bude potřeba ho dovybavit zejména klimatizací pro horké letní dny ve stojící koloně. V základu se tak dočkáte šesti airbagů, ESP, elektrického ovládání oken a zpětných zrcátek, autorádia, dálkově ovládaného centrální zamykání, posilovače řízení s režimem City minimalizujícím síly na ovládání vozu nebo asistenta rozjezdu do kopce.

Na začátku prodeje budou nabízeny pouze benzínové atmosférické motory 1.2 – 51 kW a 1.4 ve dvou výkonnostních variantách 64 a 74 kW. Později nabídku doplní benzínové turbo motory s šestistupňovou převodovkou.

Kompletní ceník bude zveřejněný těsně před zahájením prodeje, vrátíme se tedy k vám s podrobnějším článkem a výběrem zajímavé příplatkové výbavy brzy.