Automobilka Škoda přichází na trh s novými akčními pakety svých oblíbených vozů Škoda Fabia. Bude se jednat o modely s označením GLX a SLX, které mnohým zákazníkům dlouhou dobu v nabídce chyběli. Ti se tak mohou těšit na celou řadu zajímavých výbavových prvků, které budou součástí již základní sériové výbavy těchto modelů. Nutno podotknout že se v obou případech jedná o akční modely, a tak jsou jejich ceny více než příznivé. V případě vozu s označením GLX startuje cena na 239 900 Kč a u modelu druhého je cena základní verze 259 900 Kč. Akční modely jsou k dispozici během podzimní akce Fabiobraní, neváhejte tedy a přečtěte si popis akčních modelů.

Kromě těchto skvělých cen lze získat také další slevu ve výši 30 000, pokud zájemce využije financování ŠkoFin. To vše navíc s rozšířenou zárukou na 4 roky, nebo na 60 000 kilometrů. Pojďme se ale podívat na to nejdůležitější, a to je výbava a motorizace vozů. U obou akčních modelů budou k dispozici motory 1,4 MPI o výkonu 63 kW, a 1,2 TSI, který má výkon naprosto shodný, tedy taktéž 63 kW.

Škoda Fabia GLX a Škoda Fabia Combi GLX

Podíváme-li se blíže na model GLX, tak ten je svou výbavou velmi podobný modelu Active, ze kterého také vychází. K dispozici tak jsou patnáctipalcová ocelová kola, klimatizace, nebo rádio s CD přehrávačem a možností přehrávání formátu MP3, které nese označení „Blues“. To vše doplňuje také centrální zamykání, nebo přední okénka v elektrice. Případný zájemce si může zvolit i takzvaný „černý paket“, který zahrnuje černé halogenové světlomety a mlhovky, a také zatmavená skla.

Fabia GLX

U obou modelů je také možnost volby jak mezi standardním hatchbackem, tak mezi verzí kombi. Ta je v obou případech dražší o rovných 10 000 Kč. Vzhledem k ceně, za kterou jsou vozy nabízeny, je to však stále velmi dobrá nabídka, od které si Škodovka slibuje nárůst svých zákazníků. První ohlasy jsou vesměs pozitivní, a tak se dá očekávat, že tyto modely půjdou skutečně na dračku.

Škoda Fabia SLX a Škoda Fabia Combi SLX

Pokud se podíváme na model SLX, ten je na tom ještě o něco lépe – vychází totiž z výbavové verze Ambition. Kromě výbavy, která tato verze obsahuje, má vůz také kožený volant, nebo patnáctipalcová kola z lehkých slitin, a to ve velmi povedeném designu. Samozřejmostí je také CD a MP3 rádio s označením „Swing“. Vše doplňuje také centrální zamykání a vyhřívaná zrcátka, která jsou ovládána elektricky. Jak si můžete všimnout na obrázku níže, modelu nebudou chybět i kliky a zrcátka v barvě vozu.

Fabia Kombi SLX

 

V případě, že by jste chtěli využít akční nabídku až do úplného dna, využijte možnost dokoupení akčního paketu SLX Plus. Za velmi přijetelnou cenu dostanete k vozu ještě palubní počítač MAXIDOT, tempomat, MDI – rozhraní pro připojení multimediálního zařízení, loketní opěrka vpředu a v případě provedení kombi ještě černý střešní nosič.

Škoda se snaží, přeci jenom model Fabia nepatří k nejnovějším a konkurence nespí a v některých směrech je i krok napřed. Fabii tak můžete pořídit nejvýhodněji v historii!