Gemballa plánuje vytvořit vlastní automobil, který nabídne více jak 800 koní výkonu.

První vlaštovka

Gemballa začala svou činnost v roce 1979 a o pár let později již byla známá jako jeden z největších úpravců vozů značky Porsche. Během své historie se však neomezovala pouze na ně, ale upravovala také vozy od BMW, Mercedesu, Rolls-Royce či Ferrari. Německý úřad pro motorová vozidla sice stále registruje značku jako automobilového výrobce, ovšem ta dodnes nepředstavila ani jeden zcela vlastní model.

To by se však mělo změnit s příchodem zcela vlastního modelu. Jeho realizaci umožnila investice v hodnotě 15 milionů eur, ke které by se mělo brzy přidat dalších 20 milionů eur. I ty by měli pomoci ke stavbě dokonalého sportovního automobilu s agresivním designem. I ty by měly pomoci ke stavbě dokonalého sportovního vozu s agresivním designem a neuvěřitelným výkonem 800 koňských sil.

Společnost již zveřejnila jeho první skicu a potvrdila, že se brzy představí konkrétní návrh, přičemž první prototyp automobilu by měl být odhalen již v příštím roce. Tedy pokud půjde vše pode plánů. Samotná výroba bude zahájena v roce 2022.

Od osmdesátých let dvacátého století patří výrobce mezi špičku v nabídce předělaných vozů značky Porsche. Například Avalanche, jejímž základem je Porsche 911 Turbo. Mezi nejnovější kreace pak patří model Gt 8XX Evo-R, který vychází taktéž z 911 Turbo a nabízí výkon 60 kW, tedy 818 koní.