Automobilka Aston Martin se rozhodla svézt na elektrické vlně. Oznámila práci na čistě elektrickém modelu jménem RapidE. Ovšem generální ředitel Andy Palmer nyní prozradil, že elektrifikace se dotkne všech modelů.

Novinka jménem RapidE by se měla představit v roce 2019 v počtu 199 exemplářů. V témže roce by se měla objevit také novinka v podobě crossoveru DBX, který bude nabízen se zážehovým osmiválci a dvanáctiválci a také s hybridním a čistě elektrickým pohonem.

Andy Palmer, ředitel Astonu však nyní v jednom z rozhovorů prozradil blízkou budoucnost automobilky. Ta plánuje do roku 2020 nabízet 100% svých modelů také v hybridní verzí. Zároveň však dodal, že hybridní vozy nemají být u vozů Astonu jedinou možností, ale naopak jednou z mnoha hned vedle klasických konvenčních verzí vybavených spalovacími motory.

Elektromobily odvozené z již existujících modelových řad by se měly postupně začít představovat po premiéře vozů RapidE a crossoveru DBX. Palmer předpokládá, že do roku 2030 by se mělo 25% prodejů značky týkat právě elektrických či hybridních automobilů.

Palmer prozradil také něco informací k chystanému speciálu, který se má představit v roce 2020 a který bude představovat přímou konkurenci pro Ferrari 488 GTB či Lamborghini Huracan. Tento model by totiž měl být vybaven zcela novou pohonnou jednotkou v podobě vidlicového šestiválce, který by měl být součástí i dalších modelů.