Mercedes Maybach je ztělesněním luxusu na čtyřech kolech. Nyní se představila jeho čistě elektrická šestá generace v provedení kabriolet, která navazuje na kupé z loňského roku.

Jméno novinky je Mercedes-Maybach 6 a fanoušci si jej mohli prohlédnout na přehlídce automobilové krásy a luxusu, na Pebble Beach Concours d´Elegance v Kalifornii. Novinka je evolucí konceptu, který se představil před rokem. Stejně jako i on, má novinka naprosto plynulé linie, které mají odkazovat na automobily z třicátých let minulého století. S těmito vozy automobil sdílí také velmi bohaté rozměry v délce 5700mm a šířce 2100 mm.

Novinka, která je oděna do metalického laku jménem Nautica Metalix Blue je stějně jako předchůdce vybavena čtveřicí elektromotorů, které poskytují celkový výkon 550 kW, což je tedy 750 koní. Těm dodávají energii baterie, které jsou uloženy v podlaze celého vozu o celkové kapacitě 80 kWh. Velkou výhodou je jejich možnost rychlonabíjení, při kterém je využíván stejnosměrný proud. Díky tomu trvá nabití na sto kilometrů jízdy zhruba pět minut. Celkový dojezd na jedno nabití je 500 kilometrů.

Díky vysokému výkonu je tento automobil neskutečně dynamický. Z nuly na sto se dostane za méně čtyři sekundy. Jeho maximální rychlost je omezena elektronicky na 350 kilometrů v hodině. Důvodem jsou baterie, které by se jinak vybíjely příliš rychle.

Snad už obrázky vám napoví, proč je automobil označován za maximální luxu. Automobil je doslova nabitý tou nejmodernější technikou a jeho interiér je doslova uměleckým dílem. Najdete zde nejluxusnější materiály.