Mít emkový model od BMW znamená, že dotyčný to s vozy myslí skutečně vážně. Krom klasických M3 a M5 se u bavorského výrobce automobilů objevují stále nové a nové modely s tímto písmenem ve jménu.

Zmatek nad zmatky

Strategie pojmenovávání nových automobilů začínají být pořádně složité. Zatímco před lety bylo z názvu možné určit krom modelové řady také objem motoru, v současné době musí mít s názvy motorů problém úplně každý.

Podle některých se navíc celá situace bude nadále ještě více komplikovat. Důvodem je totiž rozšiřování modelové řady o sportovní verze s přídomkem M. BMW si totiž nedávno nechalo patentovat další tři nové názvy, které toto písmeno obsahují. Jedná se o modely M750 M650 a M335. Navíc brzy by měla přijít také novinka v podobě vrcholného modelu M850 xDrive, což BMW oznámilo již v minulém měsíci na závodech Le Mans.

Co nás tedy čeká?

Model M335 se bude přibližovat modelu M340i a nebude se tak jednat o žádný orací stroj asfaltu na silnicích, jakým je klasická M3. Tato novinka by se měla představit již na pařížském autosalonu. Automobil by měl být velmi dynamický a se skvělými jízdními vlastnostmi, ale i tak by měl za klasickou M3 zaostávat.

Modely M650 a M750 budou mít stejnou roli ve svých modelových řadách, tedy v šestce a sedmičce. Měly by představovat to, co bude zastávat M850. Dočkat bychom se tak měli přeplňovaných osmiválců a pohon všech kol xDrive.

Proč BMW nasazuje tyto nové modely je především snaha vyrovnat se konkurenčnímu Mercedes-AMG, který také neustále expanduje. Jde však také o přirozený vývoj, který je všemi očekáván.