V Ženevě jsme se mohli pokochat konceptem, který naznačil, že se můžeme těšit na novou Supru. Ta by se měla představit v GoodWoodu.

Bude to bomba!

Toyota se rozhodla pro přerušení výroby legendární Supry v roce 2002 a později pak ukončila výrobu veškerých svých sportovních modelu. To přineslo smutek do mnoha srdcí zarytých fanoušků, ovšem nyní se Supra vrací a bude to velká podívaná. V Ženevě jsme si mohli prohlédnout koncept od Gazoo Racing, který v mnohém napověděl, jak bude novinka vypadat.

Oficiální produkční verze navíc byla nyní představena i na prvním snímku. Ten je samozřejmě co nejvíce tmavý a automobil je pokryt maskovací fólií. 6e by se však jednalo o další prototyp je dost nepravděpodobné. Toyota zkrátka jen provokuje a ví, že takovéto škádlení prostě vždy funguje. Navíc na svém twitterovém účtu potvrdila, že by se novinka měla představit v Goodwoodu.

Super Supra

Pátá generace Supry by měla nést kód A 90, a tedy i logicky navazovat na předchozí model. V přídi kupé bude ukryt třílitrový šestiválec s výkonem 250 kW. Ten však není Japonské produkce, nýbrž vznikl v Mnichodě. Smlouva BMW a Toyoty by navíc mohla přinést ještě ostrou verzi automobilu v podobě GRMN verze.

Na internetu se momentálně objevilo také velké množství špionážních fotografií interiéru, které napovídají, že nová Supra bude doslova nabitá novými technologiemi od head-up dispelej a navigace, až po kopu asistenčních systémů a to všechno bude nabízeno ve standardní výbavě.

Novinka je navíc připravena i na závody NASCAR, kdy se poprvé představí v Dytoně v sérii Xfinity Series.