Pokud byste před rokem vyslovili v továrně Ferrari slovo SUV, nejspíše by vás ubili nářadím. Ovšem jak to tak vypadá, i Ferrari začne následovat takové značky jako Aston Martin, Maserati či Lamborghini a představí svůj vlastní crossover.

SUV stále nevycházejí z módy, ba naopak. Většina automobilek je již má, popřípadě horečně pracuje na jejich vývoji. Ovšem je i tábor takových automobilek, které tento typ vozů striktně odmítají a to z důvodu, že by mohl pošramotit jejich pověst. To samé platilo a vlastně stále platí i pro Ferrari, které se navenek k SUV stále vyjadřuje odmítavě. Jenže zákulisní informace hovoří o zcela jiné situaci.

V utajení se prý pracuje na novém crossoveru, a to i přesto. Že generální ředitel Ferrari Sergio Marchione dal minulý rok jasně najevo, že Ferrari bude mít buď SUV, nebo jeho, nikoliv však dohromady. No jak to tak vypadá, některé výroky jsou přeci jen trochu uspěchané a tento patří mezi ně, i když ochranný štít zde Marchionemu dělá ten fakt, že vývoj pracuje na crossoveru, nikoliv na SUV.

Právě crossover by mohl automobilce razantně navýšit prodeje, což má vedení mimochodem také v plánu. Rádi by pozvedly své prodeje o dva tisíce automobilů ročně, a to z osmi tisíc na deset tisíc vozů za rok. Crossovery jsou žádané po celém světě, a pokud by byl v nabídce jeden se vzepnutým koníkem ve znaku, dveře u Ferrari by se nejspíše netrhly.

V tento moment je vše na základě spekulací a vývoj vozu, prozatím označovaného jako F16X je ve svých počátečních fázích. Není vůbec jisté, zda se automobil dočká svého konceptu, a tím pádem ani to, zda se vůbec dostane do prodeje. Pokud by se tak ovšem stalo, k zákazníkům by se dostal nejdříve v roce 2021 a to jen v případě nulových komplikací a protahování. Tak tedy uvidíme.