V Evropských vyšších kruzích panuje pouze několik málo automobilových značek, které svým nabízeným luxusem dovedou uspokojit i opravdu náročného zákazníka. Patří k nim především Mercedes, který by svým komfortem mohl konkurovat i značkám Rolls-Royce a Bentley.

To si samozřejmě němečtí výrobci nechtějí nechat líbit, a proto mají například u Mercedesu vrcholnou třídu S class v čele s Maybachem. Tento vůz dokáže stále ještě udržet krok s anglickými gentlemany, ale bude tomu tak napořád? Co když německé trojcípé hvězdě ujede vlak a ona tak přijde o své zákazníky z těch nejvyšších vrstev?

 

Inspirace jménem Scott Wu Kaiser

Přesně tuto otázku si položil i student kalifornské Art Center College of Design, jménem Scott Wu Kaiser. Jen tak mimochodem, všimněte si, jak se již v jeho jménu snoubí několik zdánlivě nesourodých národností. Scott je typické anglické gentlemanské jméno, Wu odkazuje na jeho asijské kořeny, tedy kořeny nejlepších techniků na světě, a precizní německé Kaiser to vše jen podtrhuje. Tento student přišel s výjimečným návrhem Mercedesu Benz U-class. Ten by stál ještě výše nad řadou S-class a představoval by tak vlajkovou loď celé společnosti.

1
Vůz by měl mít stejnou charakteristiku jako jméno jeho tvůrce. Tvary tohoto vozu by měly mít blíže spíše k anglické klasice a gentlemanství. Celý automobil by měl přetékat tou nejmodernější technikou, ale zároveň by měl odkazovat i na svůj německý původ díky prolisům na bočních stranách vozidla, které se objevují u nynějších modelů Mercedesu.

3
Celá limuzína je dlouhá 5390 mm a má rozvor 3175 mm. To je dohromady více, než čím se může pochlubit například Bentley Flying Spur. Rozměry však nejsou definitivní a ke slovu může přijít i prodloužená verze. Celý tento kolos by pak byl poháněn dvěma turby přeplňovaným V12 6,0 l. Nápadů na nové modelové řady je mnoho, otázkou pouze zůstává, kolik z nich se dočká sériové výroby.

4