Volvo XC90 je jedním z nejúspěšnějších SUV vůbec. První řada tohoto vozu se vyrábí již od roku 2002 a její výroba není zdaleka u konce. Na světlo světa se však pomalu ale jistě dere druhá generace tohoto modelu. A podle doposud zveřejněných zpráv se bude jednat o nejluxusnější vůz, který kdy automobilka Volvo vyprodukovala.


Automobilka v minulých dnech odhalila obrázky z interiéru, který je jedním slovem impozantní. Snoubí se v něm švédský minimalismus s praktičností, funkčností, luxusem a elegancí. Dominantou celého interiéru je display, který svými rozměry připomíná tablet. Jeho specializací by mělo být umožnění ovládání displaye i s nasazenou rukavicí a zároveň, díky použitému filtru, se nebude odrážet v předním skle.

2Díky této rozměrné obrazovce, se eliminoval počet tlačítek na palubní desce na minimum. Multimediální systém, prostřednictvím kterého s vámi automobil komunikuje, vám umožní přístup i k některým internetovým aplikacím.

3
V interiéru jsou použity velmi sofistikované materiály, jako je dřevo, velmi jemná kůže, nebo křišťál. Volvo při vývoji automobilu spolupracuje také s firmou Bowers and Wilkins. Což je společnost specializující se na audio systémy ve vozech. A jejich cíl je jednoznačný, navrhnout ten nejlepší audio systém, jaký mohl svět spatřit, tedy i uslyšet.

4
Samotný vůz by měl být opět sedmimístný, kdy má být ve třetí řadě sedadel více místa, než u první řady. Maximální komfort posádky je pak zaručen ergonomickým tvarem sedadel, kopírujícím lidskou páteř. Celý interiér vozu nabídne čtyřzónovou klimatizaci, kdy její výdechy nalezneme i u třetí řady sedadel.

5
Automobil by měl celkově vyrůst o 10 centimetrů, kdy na délku bude měřit zhruba 4,9 metru. Automobil bude postaven na nové modulární platformě SPA a motory budou pocházet z nové řady VEA. Volvo plánuje postupné odhalování podoby vozu, takže se máme tento rok na co těšit.