V evropském testu bezpečnosti Euro NCAP se Hyundai Nexo osvědčil již minulý rok. Teď si však vyzkoušel americkou verzi crashtestů IIHS, kde se objevil vodíkový automobilů vůbec poprvé.

Velký úspěch vodíku

Crash testy se po celém světě zabývá celá řada organizací, ovšem výsledky té americké jménem IIHS, patří k nejsledovanějším. Je tak trochu s podivem, že automobil na vodíkový pohon se tamním mechanikům dostal do rukou vůbec poprvé. Rozhodně v nich však zanechal velice dobrý dojem.

Tím bylo Nexo od Hyundai, které se momentálně prodává pouze v Kalifornii, tedy ráji alternativních pohonů. Jak dodává IIHS, Nexo by se na seznam testovaných vozů ani nedostalo, pokud by o to nezažádala sama automobilky. A jak to tak vypadá, věděla do čeho jde, protože si Nexo odvezlo plné hodnocení Top Safety Pick +.

Pro to aby vůz toto hodnocení obdržel, že je nutné obstát v 6 kategoriích, které zahrnují čelní náraz s malým přesahem na straně řidiče a na straně spolujezdce, čelní náraz, s běžným přesahem, odolnost boků a střechy, ochranu hlavy a sedadla. Vůz také musí mít nadprůměrné výsledky v oblasti prevence čelní srážky a vysoké hodnocení kvality světlometů.

Zajímavostí je tak to, že v testech světlometů si vedly lépe modely vybavené lepší technikou. Vozy společnosti hyundai vybavené starým typem světlometů vždy dostávaly pouze hodnocení přijatelné, nikoliv dobré, což však neplatí o Nexu.