Nový Wrangler by se měl představit co nevidět. Ještě před ním se však představuje nový Tank od společnosti Rezvani.

Wrangler v trochu jiném podání

Možná vás napadlo, proč se o Wrangleru vůbec zmiňujeme. Důvod je však prostý. Na první pohled sice nemají tyto dva vozy nic společného, ovšem Tank stojí na základech Wrangleru a jinak tomu není ani u nejnovější generace.

Po designové stránce se tho u Tanku příliš nezměnilo. Největší změnou je snad jen přechod od sebevražedných dveří, jak se jim říkalo, k těm normálním. Stále zůstává také vysoká cena. Protože zatímco Wrangler si můžete zakoupit za 700 tisíc korun, cena Tanku startuje ne 3,6 milionu korun. A pokud byste zatoužili po speciální edici Millitary Edition s pancéřováním, pak jeho cena povyskočí o další 3 miliony korun výše. Na samotném vrcholu pak najdeme Tank X, za který si společnost žádá 8 milionů korun.

Pod kapotou této speciality se ukrývá 6,2 litrový motor V8, který jezdí pod označením Demon. Rezvani jej naladilo na výkon 100 koňských sil. Není tedy divu, že si nárokuje statut nejvýkonnějšího produkčního SUV na světě.

Ovšem slovo sériový je zde dosti sporné. Vůz je tak výjimečným, že je výjimečná i příplatková výbava. V té nechybí automatické vyjížděcí schůdky´, systém termálního nočního vidění. Pobyt v interiéru si můžete zpříjemnit koženým čalouněním, vyhřívanými a ventilovanými sedadly či stropnicemi s hvězdami ve stylu Rolls-Royce.

Samozřejmostí je pak i celá řada terréních prvků jako jsou tlumiče FOX, přídavné palivové nádrže, dvojice baterií či boční kamery. A co víc, pokud máte opravdu strach o své bezpečí, můžete si připlatit i za ochranu před EMP výbojem.