Italská automobilka Lamborghini oslaví letos padesát let od svého založení. Jaký dárek si mohli vymyslet, jak pro sebe, tak pro věrné příznivce značky? Přeci nejrychlejší model za celou svojí éru – Lamborghini Veneno. A aby toho nebylo málo nový supersport představili na ženevském autosalonu.

Nejedná se i žádný kousek, který zapadne, ba naopak extravagantnější sériové Lamborghini jsme tu ještě neměli. Neobvyklý bude i počet vozů, který bude vyroben. Tipněte si kolik kousků bude vyrobeno? Pouhé 4 :O a z toho pouze 3 budou prodejné, čtvrtý model totiž zůstane v muzeu automobilky. Tomu odpovídá i cena bude činit 3,57 miliónu eur tj. téměř 100 miliónů korun. Perličkou je, že už všechny 3 auta byly prodány, kupci jsou přísně utajení.

Budoucí kupec dostane kromě extrémního vzhledu i pořádnou nálož výkonu. Motor o výkonu 740 koní přenáší sílu na všechny čtyři kola za pomocí sedmistupňové automatické převodovky. Ručička rychlosti je zastaví u tohoto supersportu až na hranici 354 km/h a zrychlení na stovku zabere pouhé 2,8 vteřiny. Kupte si toto auto a rozhodně nebudete ošizeni, jen škoda, že už jsou všechny kousky vyprodány ;)