Jedná se o vskutku ojedinělou věc, která se v automobilovém světě nestává tak často. Jeden kus Lamborghini Veneno Roadster je na prodej. Jedná se o raritní kus, který pochází ze série pouhých devíti vyrobených exemplářů. Tento nádherný kus je na prodej u našich sousedů v Německu, kde čeká na svého majitele u jednoho prodejce.

U takovýchto vozů, které jsou vyráběny pouze v několika kusech, by se dalo očekávat, že ihned po svém uvedení na trh budou na roztrhání a budou po nich prahnout všichni nadšení sběratelé raritních kusů. Bohužel se občas tyto vozy stávají i terčem kuplířů, kteří si je pořizují s vidinou zisku. A přesně to platí i pro tento kus.

2

Ten teď stojí sám a opuštěný ve skladu jednoho berlínského obchodníka, který se specializuje na luxusní zboží. Tento obchodník si je velmi dobře vědom ojedinělosti vozu a proto jeho cenu stanovil na 4 800 000 euro v přepočtu tedy něco kolo 130 milionů korun. Za tuto vydatnou sumu se nový majitel může těšit na exkluzivní supersport s motorem V12 o objemu 6,5 litru.

3

Ten dosahuje výkonu 522 kW a pohání stroj o celkové váze 1490 kg. V kombinaci se sekvenční převodovkou ze závodních speciálů a stálým pohonem všech čtyř kol je automobil schopen zrychlit z nuly na sto za 2,9 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 355 km/h. Možná vás napadlo, proč chce někdo takto krásný kousek prodat. Inu ve všem jsou peníze. Původní pořizovací cena vozu byla 3,3 milionů eur, tedy 89 milionů korun.

4

A jak jste si jistě již spočítali, obohatit se o zhruba o 40 milionů korun, prodáním jediné komodity je vcelku lákavé. Nyní je již jen otázkou času, kdy se tato informace dostane i do některé ze zemí Blízkého východu, kde se tento automobil i za tak velkou částku zajisté prodá.

5